Vyhľadávanie
Nasleduje
Dnes
Podobné videá
Najnovšie videá

Dnes

Pozoruhodné správy

Wisdom Comes from the Lord: From “Divine Providence” by Emanuel Swedenborg (vegetarian), Part 2 of 2

Slová múdrosti
Pozoruhodné správy

Talented Musician Meena Karimi: A Voice for Afghanistan’s Youth, Part 1 of 2

Cesta umeleckými sférami
Pozoruhodné správy

The End of Medicine with Award-Winning Director Alex Lockwood (vegan), Part 2 of 2

Vegy elita
Pozoruhodné správy

Cnostní vegáni budú chránení Božou mocou, 3. časť z 5

Medzi Majstrom a žiakmi

Podobné videá

Najnovšie videá

2022-12-01
48 Zobrazenia
Medzi Majstrom a žiakmi
2022-11-30
159 Zobrazenia
Pozoruhodné správy
2022-11-30
1188 Zobrazenia
Medzi Majstrom a žiakmi
33:28
2022-11-29
61 Zobrazenia
Pozoruhodné správy
2022-11-29
77 Zobrazenia
Cesta umeleckými sférami
2022-11-29
51 Zobrazenia
Vegánstvo: Ušľachtilý spôsob života
2022-11-29
1975 Zobrazenia
Medzi Majstrom a žiakmi
Vzkaz od srdce: Chtěla bych všem divákům Supreme Master Television zdůraznit význam celosvětové meditace za Svět Veganů
„Zdravím svou drahou Mistryni, Spasitelku světa a lidstva, a zdravím tým Supreme Master Television…

Chtěla bych všem divákům Supreme Master Television zdůraznit význam celosvětové meditace za Svět Veganů. Dnes večer jsem si při celosvětové meditaci všimla, že všichni účastníci meditace jsou spolu propojeni liniemi Světelné energie. Tato koncentrovaná energie pokrývá celou Zemi a postupně se stává rozsáhlejší, silnější a jasnější. A je to energie Síly Mistryně, která pozvedá a očišťuje svět.

V této meditaci jsem viděla dva velké vertikální Světelné kanály stojící na Zemi. Jeden byl energií našich proseb (žádostí) o pozvednutí světa, která stoupala vzhůru a byla spojena s Vyššími nebesy a světy. Druhý kanál byl pro přivolání pomoci Nebes k záchraně světa. V tomto kanálu byly různé léky, vakcíny, nové vynálezy a nové potraviny, které měly nahradit produkty vyrobené ze zvířecích lidí a které se vznášely ve Světle a sestupovaly na Zemi s cílem vytvořit veganský svět. Doufám, že tato meditace co nejdříve přinese světový mír. Minoo z Austrálie“
Sledujte viac
The Second Coming of the Lord Savior

Warm greetings to the Supreme Master Television team. It is indeed an indescribable joy to be able to watch Supreme Master Television every day. I watched the “Multi-part Series on Ancient Predictions about our Planet” about the Savior, and there is a prediction about the Second Coming of Lord Jesus Christ. I once dreamed of Lord Jesus in His familiar garment and a Lady who wore a navy hat. Both of Them approached each other, then merged into one and flew to the sky. I was so elated to see such a beautiful scene and felt as if I was bathed in a refreshing rain filled with love. When I saw You in my vision, I recognized the aristocratic Lady wearing the Navy hat was Supreme Master Ching Hai, the Master whom I’d been looking for.

When I met You, after being initiated, I realized that Your eyes are very similar to Lord Jesus’ eyes. Hes has come back in another body! This is the greatest blessing for humanity. The time has come for humanity to recognize the Second Coming of the Lord Savior. My heart rejoices in the new Era that You have created. You have used many physical incarnations throughout the ages to awaken people to their Original Divine Self. Hiền Hòa from Âu Lạc (Vietnam)

Sledujte viac
Animals Plead with Humanity to U-turn and Embrace the Compassionate Vegan Way of Life

Greetings, and many thanks to Beloved Master and dear Supreme Master TV team. Today, as I was sitting in peace for the World Vegan meditation hour to pray for a vegan world, I saw many animals, including whales and dolphins, praying with Master for this purpose. Animals prayed that the hearts of human beings will be filled with light in order for peace to come. With the blessing of Master, the whole Earth and its inhabitants were surrounded with a halo of a beautiful rainbow, and everyone could be elevated with this spiritually higher energy. And for some moments, the soul of planet Earth was submerged in peace and love. Bita from Iran

Loving Bita, What a beautiful picture your vision and words paint. We pray that others may continue to join Supreme Master Ching Hai in meditation and action to save the glorious animals on our planet so that we may all see such a vision and know Paradise on Earth. May you, the vibrant Iranian people, and cultured Iran know joy and Truth. In Allah’s eternal Love and Blessing, Supreme Master TV team

P.S. Master had these words for you:“Spiritual Bita, the animals do very much care about our planet’s future and are pleading with humanity to U-turn and embrace the compassionate vegan way of life. They love us very much and do not wish to see our destruction. Ask your loved ones to also join us in prayer to help create World Vegan. May the Prophet’s Light guide you and the intelligent Iranian people.”

Sledujte viac
Supreme Master Television radiates the energies of love, peace, compassion, understanding, and respect of all lives
Dear Supreme Master Television staff, A thank you is not enough to express my gratitude and what I feel when I turn on Supreme Master Television. I could not even imagine how my life was without this Source of Light. One day, I had a beautiful experience. I saw that Supreme Master Television is like a huge-huge Sun, not only in our galaxy, but in the whole of Creation. Supreme Master Television radiates positive vibrations, that is helping the evolution and awakening of millions of worlds. Supreme Master Television radiates the energies of love, peace, compassion, understanding, and respect of all lives that can be felt in every corner of the visible and invisible worlds, galaxies, dimensions, and reaches all souls, melting all negativity that is kept for eons as binding karma. Thank you for making this miracle possible. Thank You, Dearest Supreme Master Ching Hai, for giving us such a treasure like Supreme Master Television. I wish all Your dreams come true! I love You forever! Kata from Austria
Sledujte viac

O NAJVYŠŠEJ MAJSTERKE CHING HAI

Videá
Knihy
Časopisy
Umelecké diela

Jděte cestou lásky

Láska není slovo na našich rtech, láska musí být naše cítění uvnitř a činem převedeným navenek. Když budeme milovat zvířata, budeme vegani. Když budeme milovat Zemi, budeme ekologičtí. Milujte svět, zachraňte planetu. - Najvyššia Majsterka Ching Hai (vegánka)
Sledujte viac
2018-11-22
O Najvyššej Majsterke Ching Hai
2018-11-21
O Najvyššej Majsterke Ching Hai
2018-11-20
O Najvyššej Majsterke Ching Hai
Aplikácie
Naskenujte QR kód alebo si vyberte správny telefónny systém na stiahnutie
iPhone
Android
Stiahnuť
Zdieľajte
Zdieľať s
Vložiť
Spustit v čase
Pre lepšiu skúsenosť, prosím použite jeden z nasledujúcich prehliadačov:
Kliknite na ikonu pre stiahnutie poslednej verzie prehliadača. Prevzatie je bezpečné z oficiálnej webovej stránky dodávateľa.